Hopp til innholdet

Ansatte

Her finner du en oversikt over ansatte i Kode, med kontaktinformasjon.

Line Daatland

Line Daatland

Direktør for samling og utstillinger

(+47) 92 86 20 86

line.daatland@kodebergen.no

Haakon Thuestad

Haakon Thuestad

Strategi- og kommunikasjonsdirektør

(+47) 93 00 82 59

haakon.thuestad@kodebergen.no

Maria Parry

Maria Parry

Seksjonsleder publikum

(+47) 41 14 09 57

maria.parry@kodebergen.no

Christian Grøvlen

Christian Grøvlen

Direktør for komponisthjemmene

(+47) 91 81 72 92

christian.grovlen@kodebergen.no

Randi Larsen

Randi Larsen

Økonomidirektør

(+47) 41 68 86 65

randi.larsen@kodebergen.no

Anne Britt Ylvisåker

Anne Britt Ylvisåker

Seniorkurator, kunsthåndverk

(+47) 91 31 59 15

aby@kodebergen.no

Eli Okkenhaug

Eli Okkenhaug

Kurator, samtidskunst

(+47) 45 60 18 55

eli.okkenhaug@kodebergen.no

Kristin Myhre

Kristin Myhre

Kommersiell direktør

(+47) 47 45 20 23

kristin.myhre@kodebergen.no

Kristin Rakstang

Kristin Rakstang

HR-ansvarlig

(+47) 99 46 46 88

HR@kodebergen.no

Frode Sandvik

Frode Sandvik

Kurator, moderne kunst

(+47) 93 47 60 80

frode.sandvik@kodebergen.no

Maria E. Tripodianos

Maria E. Tripodianos

Kommunikasjonsrådgiver

(+47) 41 45 91 87

maria.tripodianos@kodebergen.no

Anette Basso

Anette Basso

Kommunikasjonsrådgiver

(+47) 41 40 09 46

anette.basso@kodebergen.no

Tove Kårstad Haugsbø

Tove Kårstad Haugsbø

Seniorkurator, Astrupsenteret

(+47) 95 81 17 12

tove.haugsbo@kodebergen.no

Kesia Eidesen Halvorsrud

Kesia Eidesen Halvorsrud

Stipendiat / phd-kandidat

(+47) 97 70 08 51

kesia.eidesen@kodebergen.no

Andrea Friestad Nyland

Andrea Friestad Nyland

Klubb- og arrangementsansvarlig

(+47) 95 15 88 06

andrea.nyland@kodebergen.no

Anna Lokshtanov

Anna Lokshtanov

Kaféansvarlig og guide, Troldhaugen

(+47) 53 00 97 00

Anne Hovland

Anne Hovland

Guidekoordinator, Troldhaugen

(+47) 53 00 97 00

anne.hovland@kodebergen.no

John Hovland

John Hovland

Seniorrådgiver, turisme og salg

(+47) 92 23 21 88

john.hovland@kodebergen.no

Frode Bakken

Frode Bakken

Prosjektmedarbeider

/ (+47) 40 07 33 54

frode.bakken@kodebergen.no

Britt Åslaug Birkeland

Britt Åslaug Birkeland

Formidler

(+47) 92 63 91 42

britt.birkeland@kodebergen.no

Mette Nikoline Bolkan

Mette Nikoline Bolkan

Formidler

(+47) 98 68 48 80

mette.bolkan@kodebergen.no

 Sindre Nordås Viulsrød

Sindre Nordås Viulsrød

Formidler

/ (+47) 45 25 95 43

sindre.viulsrod@kodebergen.no

Solveig Sandvik

Solveig Sandvik

Formidler og verkstedsansvarlig

(+47) 98 18 22 06

solveig.sandvik@kodebergen.no

Roald Eliassen

Roald Eliassen

Direktør for sikkerhet og forvaltning

(+47) 95 98 99 64

roald.eliassen@kodebergen.no

Maiken Raftevoll

Maiken Raftevoll

Seksjonsleder samlingsforvaltning

(+47) 41 58 87 49

maiken.raftevoll@kodebergen.no

Kjartan Skår

Kjartan Skår

Samlingsmedarbeider

(+47) 46 81 71 16

kjartan.skaar@kodebergen.no

 Marie von Möller

Marie von Möller

Seniorrådgiver, samling

(+47) 98 88 52 64

marie.vonmoller@kodebergen.no

Maike Aarebrot Flick

Maike Aarebrot Flick

Formidler

(+47) 47 63 30 43

maike.flick@kodebergen.no

Morten Spjøtvold

Morten Spjøtvold

Kurator, kunstindustri og design

morten.spjotvold@kodebergen.no

Erik Markestad

Erik Markestad

Produksjonsleder

(+47) 90 73 99 20

erik.markestad@kodebergen.no

Frank Christensen

Frank Christensen

Museumstekniker

(+47) 99 62 03 10

frank.christensen@kodebergen.no

Marek Rostecki

Marek Rostecki

Museumstekniker

(+47) 96 69 65 51

marek.rostecki@kodebergen.no

Sturla Heggdalsvik

Museumstekniker

sturla.heggdalsvik@kodebergen.no

Jan Daae Lampe

Jan Daae Lampe

Driftsleder, KODE 1-4

(+47) 95 17 18 73

jan.daae.lampe@kodebergen.no

Henning Dyrkolbotn

Henning Dyrkolbotn

Forvaltningsleder, komponisthjemmene

(+47) 99 50 69 67

henning.dyrkolbotn@kodebergen.no

Uwe Dørrbecker

Oppsynsmann - Lysøen

(+47) 90 82 17 39

uwe.dorrbecker@kodebergen.no

Arild Søvik

Arild Søvik

Driftstekniker

(+47) 95 11 86 29

arild.sovik@kodebergen.no

Helge Leon Nilsen

Helge Leon Nilsen

Driftstekniker

(+47) 91 69 32 45

helge.nilsen@kodebergen.no

Linda Klyve

Linda Klyve

Kontor- og regnskapsmedarbeider

(+47) 53 00 97 00

linda.klyve@kodebergen.no

Sissel Kjellevold

Sissel Kjellevold

Administrasjons- og bookingansvarlig

(+47) 95 15 20 75

sissel.kjellevold@kodebergen.no

Kate Håvardstun

Kate Håvardstun

Representasjonsansvarlig / PA for direktør

(+47) 94 49 60 00

kate.haavardstun@kodebergen.no

Magdeli Fosse

Magdeli Fosse

Partneransvarlig

(+47) 92 44 22 48

magdeli.fosse@kodebergen.no

Martin Værum Anda

Martin Værum Anda

Publikumsvert

(+47) 47 39 99 51

martin.anda@kodebergen.no

Elin Flannum

Elin Flannum

Konstituert formidlingsleder

(+47) 99 44 04 77

elin.flannum@kodebergen.no